Volcanoids İnceleme

Volcanoids İnceleme

Hayatta kalma oyunlarını sevenlere müjde diyebileceğim bir oyun piyasaya çıkmak için son viraja girdi;Volcanoids inceleme yazısı ile sizlerleyiz…

Bildiğiniz biraz eşya topla, biraz düşmanlarla uğraş ama tüm bunları yaparken hayatta kalmayı unutma! temasını birazcık daha farklı bir konsept ve oyun mekaniği ile beğenimize sunmaya hazırlanan Volcanoids, adından da anlaşılabileceği üzere biraz “volkanlı bir dünya” olarak adlandırabiliriz.

Bir süredir Beta aşamasında olan oyun hakkında söyleyeceklerim ne kadar umrumuzda olur bilmiyorum, ama ben yine de bir şeyler anlatayım. Her şey ,evimiz, dediğiniz yerdeki Volkan’ın patlaması ile başlıyor. Bu patlamanın sonucunda etraf yerle bir oluyor ve biz de canımızı bir denizaltı aracılığı ile kurtarıyoruz. Zaten oyuna da bu denizaltı içerisinde başlıyoruz. Oyun açılır açılmaz karşımıza yapacak birçok farklı şey çıkıyor ama hemen belirteyim tasarımcılar kaş yapayım derken göz çıkarmış. Denizaltı içerisinde etkileşime geçilecek birçok nokta var ve hepsini öğrenmek biraz vakit alıyor. Ayrıca ne yazık ki tutorial çok zayıf. Neyse bir defa çözdükten sonra gerisi kolay oluyor ama çözene kadar iyi ulaştırıyor. Başlangıçta sadece belirli eşyalarımız oluyor, bunlar arasında çifte, biraz mermi, sağlık çantası ve etrafındaki madenleri toplayabilmek için kazma var.

Ayrıca gerekli eşyayı bulduğumuz takdirde onu üretebilmemizde söz konusu. Her yeri yerle bir eden Volkan arkadaşımız da ilk günkü gibi aktif kullanıcı arabirimini orta – üst kısmında ne zaman patlayıcının dair geri sayımı görebiliyoruz. Her patlama arası biraz daha uzun oluyor, en azından ben oyunu test ederken patlamalar arasındaki süre düzenli olarak arttı. Belki de bu süreyi rastlantısal bir denkleme bağlamak daha verimli olacaktır. Ama son söz yapımcı ekibin.  Her patlama sonucunda etrafta toplanabilir yeni materyaller çıkıyor. Bizim amacımız da bu materyalleri toplayıp etlerinden, sütlerinden yararlanmak fakat etrafta gezen bazı asabi robotları yok etmeden bunlara ulaşmak pek mümkün değil. Volcanoids tamamen steampunk teması üzerine yükselen bir yapım. Gördüğünüz tüm binalar ve cihazlarda temaya uygun olarak tasarlanmış ki insan bu dünyanın içerisine girince resmen kendisini kaybedebiliyor. Yine de kendimizi kaybetmeden yapmamız gereken çok önemli bir iş var bu robotların kontrol ettikleri Drill yani devasa delgi cihazlarından bir tanesini ele geçirip yolumuza devam etmek. Aslında oyun birazcık da bu cihazı ve cihaz ile yapabileceklerimiz üzerine kurulu. Delgi cihazımız üzerinde birçok upgrade yaparak ilerlemek mümkün.

Bu sayede giderek büyüyen ve aynı anda onlarca farklı üretimi yapabilen devasa bir cihaza dönüşmesi içten bile değil. Ayrıca harita üzerinde bir noktadan diğerine ulaşmaya çalışmakda cabası, böylece farklı noktalardaki farklı kaynakları kullanarak daha ileri seviye üretimler yapmak mümkün. Deneyim ettiğim kadarıyla oyun keyifli ama kesinlikle tutorial kısmının detaylandırılması gerekiyor. Ayrıca an itibariyle kullanabilecek eşya sayısı ve düşman birimleri bir hayli yetersiz. Umarım hayatta kalma konsepti üzerine biraz daha çalışır ve piyasaya çok daha iyi bir şekilde çıkabilir. Özellikle hayatta kalma oyunlarını sevenlerin bir gözlerini de Volcanoids’den ayırmamalarını tavsiye ederim.

Oyunun çıkışısyla birlikte stream’da satışa sunuldu. volcanoids steam. Volcanoids Sistem gereksinimleri için tıklayın.

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat