Star Wars Jedi:Fallen Order

Star Wars Jedi:Fallen Order

Sith’ler intikamını aldıktan sonra

Bir dönemler Star Wars denildiği zaman akan sular dururdu. Fakat yeni filmler ve genişletilmiş dünya ile birlikte gördüğüm kadarı ile o eski Star Wars  dünyası da giderek geride kalıyor. Tabi ki bu modern dünyadanın gördüğü en büyük fenomenlerden birisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ama sanki eski popülerliğini kaybetti gibi hissediyorum. Dijital oyun cephesinde, özellikle battlefront 2 ile birlikte yaşanan dramın ardından, olaylar star wars ismi için hiç olmadığı kadar kötüye gitti malum birde han solo filmi tam anlamıyla istenileni vermedi. Yine de star wars satan arkadaş özellikle konu dark side ise tüm hayranları tam gaz bu topa girer. Uzun süredir seriden pek ses alamıyorduk, nispeten yakın zamanda aramıza katılacak yepyeni bir SW ismi için geri sayıma başladık.

Star wars: jedi fallen order ismini ilk olarak E3 2018’de duyduk. Respawn’dan Vince Zampella’nın yaptığı bazı açıklamalar sayesinde oyunun neye benzeyeceği hakkında az da olsa bilgimiz bulunuyor. Ve herşey yolunda giderse daha fazlası bu yazıyı okuduğunuz sıralarda açıklanmış olacak.

Bu bilgiler arasında şüphesiz en önemli olanı zaman çizelgesi. Evet arkadaşlar, yeni SW oyunumuz Episode 3 ile 4 arasında geçecek. Yani Sith’ler intikamını aldıktan hemen sonrasında. Bildiğiniz gibi bu dönem arasında galaksiye Sith’ler hükmediyor ve aydınlık tarafa mensup tüm jedi’leri avlamaya başlıyor. Tabii bu noktada 7. Film ile birlikte tüm genişletilmiş evrenin gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Yani teoride bir av mevsimi söz konusu. Ama yapımcı ekip birçok farklı varyasyon ile karşınıza çıkabilir. Zampella’nın açıklamalarına göre George Lucas ile dirsek temasındalar ki, bu da iyimi yoksa kötü bir haber mi inanın bende emin olamadım. Ne zaman Lukas devreye girse birşeyler ters gidiyor. Bugüne kadar yayılan dedikoduların başındaysa oynayacağımız karakter geliyor. Tamamen dedikoduya göre karakterimizin adı Cal olacak ve Ceres isimli bir akıl hocasıyla birlikte oyunda kendisini gösterecek. Ayrıca çizgi romanlardaki karakterlerden bazılarının oyunda boy gösterecekleri hakkında dedikodularda var.

2015 yılında çizgi roman hakları Dark Horse’den Marvel’a geçmişti. O günden beri Marvel bir çok seri film yaptığı gibi yeni karakterlerde oluşturdu. Bu karakterlerden en çok dikkat çekeni de doktor Aphra. Her ne kadar ana hikayeyle çok ilişkisi olmasa ve farklı bir dönemde yer alsa da neden olmasın?

Hatta Asmussen’nin 2016 2016 yılında bir açıklamada Respawn’nın TPS kamera açısını sahip Star Warsprojesi üzerine çalıştığını belirttiği bir blog yazısı da oyunun aksiyon dolu olacağının altını çiziyor. Tabii ki yapım aşamasındafikir değişikliği olduysa onu da hep birlikte göreceğiz.Oyun an itibari ile 2019 tatil sezonunda piyasada olacak şekilde lanse edildi ve hakkında bir daha konuşulmadı. Yine de 13 Nisan’da Chicago’da yapılacak olan Star Wars kutlamalarında tanıtalacağı kesinlik kazandı. Diğer taraftanda Respawn’nın 15 Şubat tarihine Star Wars Jedi Fallen Order’de çalışmak üzere Level Designer aradığına dair attığı tweet’de kafaları karıştırdı. Anlayacağını yeni SW oyunu yolda ve en geç bu ay içinde hakkında çok daha fazla bilgi ile karşınızda olacağız.

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat