PUBG’nin 2018 yılı geliri, geliştiricisini sevindirdi

PUBG’nin 2018 yılı geliri, geliştiricisini sevindirdi

Battle Royale türünü büyük kitlelere yayan oyun PUBG kanadından yeni bir haber daha geldi. Ünlü analistlerden bir tanesi olan Daniel Ahmad, PUBG’nin 2018 yılı gelirlerini paylaştı. Ahmad‘ın belirttiğine göre PUBG 2018 yılında 920 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış. Ayrıca bu gelirin 790 milyon dolarıysa PC tarafından geliyor. Steam üzerinden satılan yapım, PC oyuncuları arasında hala oldukça popüler. Çok satanlar listesinden düşmeyen PUBG, uzun bir süredir PC oyuncularının gözdesi olarak kalmıştı. Diğer bir yandan oyunun mobil sürümüyse beklenenin aksine pek fazla gelir elde edememiş. Pasta payından 65 milyon dolar alan mobil platform, muhtemelen geliştiricilerin beklentilerini karşılamadı.

PUBG’nin 2018 yılı geliri neredeyse 1 milyar dolara ulaşmış

PUBG'nin 2018 yılı geliri, geliştiricisini sevindirdi

Diğer bir yandan oyunun konsol sürümüyse en az gelir elde eden kısım oldu. 60 milyon dolarla konsol oyuncularından az gelir sağlayan PUBG, bakalım bir sonraki nesil platformlarda yer edinebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Peki siz PUBG’yi oynuyorsanız, hangi platformda oynamaya devam ediyorsunuz? Fikrinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat