Klasik Süper Mario Oyunu Oyna

Bu oyun 42.878 kez oynanmış.
[yasr_visitor_votes size="large"]
06.04.2018 Cuma 22:20

Eğer sizde çocukluğunuzu 90’lı yıllarda yaptıysanız. Bilmemeniz imkansız olan bir oyun ile karşınızdayız. 90 yılların en eğlenceli ve popüler konsol oyuncağı olan efsane atarinin vazgeçilmez oyunu süper mario oyunu oynamak için doğru adrestesiniz.

Mario karakteri 1981 yılında Shigeru Miyamoto tarafından Nintendo için geliştirilen Donkey Kong isimli oyun esnasında ortaya çıkmıştır. Donkey Kong oyunu piyasaya sürüldüğü zamanlar çok iyi tepkiler almış ve beğenilmiş. Ardından karakterin oluşturucusu Shigeru Miyamotoben bu karakterin üzerinde biraz daha çalışmak ve geliştirmek isteyerek Mario adını verdiğimiz karakteri oluşturmuştur.

Çocukluk yıllarımızın en favori atari oyunu olan Süper mario aşkı için her şeyi göze almış bir aşk adamıdır ve prenses diye adlandırdığımız aşkını esir tutan kötü ejderhanın elinden almak için önüne gelen her engeli aşarak dağları, taşları, şehirleri, ülkeleri gece gündüz demeden gezmektedir. E prensesi kurtardıktan sonra kınasıydı düğünüydü derken birde ev kurması vs derken dünyanın masrafına gireceğini unutmayan genç tesisatçı arkadaşımız Mario prensesi ararken yolda bulduğu altınları cebe indirmeyide unutmuyor. 🙂

Bu eğlenceli atari oyunu olan klasik süper mario oyununda mario’ya yardımcı olman gerekiyor. Hadi yeteneğini göster ve Marionun prensesi kurtarmasını sağla. Her oyunu oyna ekibi iyi eğlenceler diler.

Klasik Atari Oyunu Süper Mario Nasıl Oynanır?

 • Öncelikle oyunun yüklenmesini beklemen gerekiyor. Tabi mario oyununu oynayabilmek için bilgisayarında Flash player kurulu olmalı bunu sakın göz ardı etme.
 • Oyun yüklendikten sonra bir kaç uyarı gelebilir bunları herhangi bir tuşa bakarak geçebilirsin.
 • Eğer çok fazla ayrıntıya girmek istemiyorsan Enter tuşuna basarak menüleri geç
 • Daha sonra karakter seçimi yapabileceğin bir ekran açılacak mario’yu seç ve klavyenden Z tuşuna bas.
 • Tekrar bir kaç anlatım ekranı gelecek bunları da Z ye basarak geçebilirsin ve artık oyun başladı.
 • Oyun başladıktan sonra klavyenin yön tuşları olan sağ ve sol tuşları kullanarak ilerlemelisin.
 • Zıplamak için Z tuşunu kullan
 • Eğilmek veya bir borunun içine girebilmek için yön tuşlarından aşağı tuşuna basman gerekir.
 • ? Soru işareti ile işaretli bloklara zıplayarak vur ve puanlarI topla.
 • Blokların içinden mantarlar ve dönen çiçekler çıkabilir. Mantarlar büyümeni çiçeklerde ateş etmeni sağlar.
 • Ateş edebilmek için A tuşunu kullan.

Tekrar iyi eğlenceler ve iyi oyunlar.

Etiketler :
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat