Bomber arena – Bombalama alanı Oyunu Oyna

Bu oyun 2.412 kez oynanmış.
[yasr_visitor_votes size="large"]
09.05.2017 Salı 19:21
Bomber arena – Bombalama alanı oyunu oyna

www.heroyunuoyna.com aracılığı ile bomber arena – bombalama alanı oyunu oyna.  Oyunumuzun adı Bomber Arena Türkçeye çevirmeye çalışırsak Bombalama Alanı oyunu oyna demek en anlamlı isim olabilir. Ve galiba editörlerimiz içinde internette oynanabilecek en zevkli oyunlar io oyunlarıdır. Eminim bu yazıyı okuyanlardan bomberman oyununu bilenler çıkacaktır. Hatta adını duyup hatırlamayıp oyunu oynamaya başladıktan sonra ben bu oyunu biliyorum diyenlerde olacaktır.

Bomber Arena yani bizim çevirimiz ile bombalama alanı oyunu bomberman oyunun görsellik olarak daha gelişmiş halidir. Birde şimdi online yani aynı anda aynı alanda sizinle birlikte oynayan başka insanlarda var hatta bu insanlar sizi öldürerek puan almaya çalışıyor. Aldıkları puanlar ile de oyuncu listesinin ilkleri arasına girmeye çalışıyorlar.

Bomber arena oyununu oyna

Bomber arena oyununu oynarken yapmamız gerekenler oyun sahasına bomba yerleştirerek diğer oyuncuları öldürmek ve oyun alanını genişletmektir.

Oyun açıldığı zaman ilk olarak sizden giriş yapmanızı isteyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. İsterseniz Adınızı yazıp “Play as Guest” butonuna tıklayarak misafir oyuncu olarak oyuna katılabilirsiniz. İsterseniz de “Play using Facebook” butonuna tıklayarak facebook hesabınızda oyuna giriş yapabilirsiniz. Bu iki seçenek dışında birde “Play with your friends” yazılı bir buton daha vardır bu butona tıkladığınızda size bir link verilecektir bu linki eğer arkadaşlarınızla paylaşıp onlara tıklatırsanız. Arkadaşlarınızda sizin oyununuza girecektir ve arkadaşlarınızla oynayacaksınız.

Bomer arena oyunu yani Bombalama alanı oyununa giriş yaptıktan sonra hemen oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunda kontroller klavye üzerinden sağlanmaktadır. Klavyenizin aşağı, yukarı, sol ve sağ tuşlarını kullanarak ekranda bulunan karakterinizi oyun sahasında hareket ettirebilirsiniz. Her yöne gitmenizi engelleyen taşlar ve çimenler var. Taşlara hiç bir şey yapamıyorsunuz fakat çimenleri patlatarak yok edebilirsiniz. Böylece oyunda gidebileceğiniz alanlarda genişliyor. Yere bomba bırakmak için bilgisayarınızın boşluk [Space] tuşunu kullanmalısınız. Boşluk tuşuna bastığınızda ekranda karakterinizin olduğu yere bir bomba bırakılır ve bu bomba 3 saniye sonra patlar. Kendi bulunduğu alan hariç sağa sola ve çaprazlara 3 er blok olarak yayılır. Eğer bombanın etki ettiği bloklar içerisinde bulunursanız sizde ölürsünüz.

Patlayan bu alanlar içerisinde düşmanlarınızın olması onları da yok edecektir. Ve düşman yok etmek size +puan verecektir. Oyun ekranının saü üst tarafında bulunan oyuncu listesinden puanınızı ve kaçıncı sırada olduğunuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca skor tablosunun üstünde sağda bulunan  hoparlör butonuna tıklayarak oyunun sesini kapatabilirsiniz.

Şimdi kısa bir özet geçelim

Bomber Arena Bombalama Alanı oyunu nasıl oynanır özeti

  1. Adınızı yazın veya Facebook hesabınız ile giriş yapın.
  2. W,A,S,D veya ↑,↓,→,← yön tuşları ile hareket edin.
  3. Boşluk tuşuna basarak bombalama alanına bir bomba bırkaın
  4. Patlayan bombalar ile düşmanlarınızı öldürün

her oyunu oyna ekibi bu güzel ve eğlenceli oyunda size başarılar diler. Daha çok oyuna göz atmak ve her oyunu oynamak için www.heroyunuoyna.com adresine tıklayarak anasayfaya gidebilirsiniz.

 

Etiketler :
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat