Basketbol Yıldızı Oyunu Oyna

Bu oyun 4.748 kez oynanmış.
[yasr_visitor_votes size="large"]
18.05.2017 Perşembe 21:58

Basketbol yıldızı oyunu nasıl oynanır?

Online olarak dünyanın her yerinden sizin ile aynı serverda eşleşmiş olan insanlarla oynayabileceğiniz bu eğlenceli basketbol yıldızı oyununu sizler için seçtik. Sadece mouse ile oynayabileceğiniz bu oyunda mouse beceriniz çok önemli. Basketball Stars oyununa başlarken bir ön hazırlık olarak zaten size bir kaç basket attırılıyor. Ama biz genede biraz bahsedeceğiz.

Oyunun yüklenmesini bekleyin. Oyun yüklendikten sonra bir kaç kez atış yapmanız gerekecek. Oyunu oynamak çok kolay. Mouse ile basılı tutup mouse’u hareket ettirerek basket topunu potaya sokmaya çalışıyoruz. Zaten oyuna başlamadan önce en az 3 kerelik bir deneme atışı yapıyorsunuz. Bu sırada zaten her şeyi öğrenmiş olursunuz. Zaten basit olan bu oyunda çok eğleneceğinizi düşünüyoruz.

Basketbol yıldızı oyununda topu hızlı yada yavaş atabiliriz. Bu basket potasına ne kadar yakın olduğumuza göre değişir. Potadan uzakta duruyorsak mouse’a daha çok  eğer potaya yakın bir konumda duruyorsak mouse’un sol tuşuna biraz daha az basmamız gerekmektedir.

Oyuna başladıktan sonra sizin ile birlikte oyuna girmiş olan bir oyuncu ile eşleştirileceksiniz. Basit modda elinizden geldiğince rakibinizden daha çok basket atmanız gerekiyor.

Oyunun  diğer modlarında ise rakibiniz ile bir düellodasınız. Basketleri engelleye kadar sırayla bir siz bir de rakibiniz oynayacağı oyun modunda sıra rakibinizdeyken rakibinizin basket atmasına engel olmanız gerekiyor.

Basketbol yıldızı oyununda nasıl düello yapılır?

Rakibiniz basket atmaya çalışırken mouse’a basılı tutarak ekranın soluna sağına çekin böylece rakibinizin gittiği yöne gitmiş olursunuz. Bilgisayar farenizi basılı tutup aşağı çekerseniz rakibinizin elinden basketbol topunu alabilir. Eğer yukarı çekerseniz de zıplayarak blok yapıp basket olmasını engelleyebilirsiniz.

Sıra size geçtiğinde aynı eylemleri rakip oyuncuda sizin için yapacak ve basket atmanıza engel olacaktır. Bu arada hatırlatalım siz rakibinizin basket atmasına engel olduğunuzda sıra size geçecektir. Rakip basketbol oyuncusu basket atmayı başardığında bir hakkı daha olacaktır. Basket sırası sizdeyken yine bilgisayar faresi yardımıyla yönlendirme işlemleri yapacaksınız. Sol tuşa basılı tutarken sol veya sağ yöne doğru imleci hareket ettirirseniz oyuncunuz sağa ve sola gidecektir. Aşağıya çekerseniz basket denemesi yapacak fakat basket atmayacaktır. Bu rakibinizi şaşırtıp yanlış zamanda blok için yükselmesine sebep olabilir. En uygun zamanı yakaladığınızda olması gerektiği kadar basılı tutup yukarıya çekerek basketi atmaya çalışın ve basketbol yıldızı siz olun.

Bu eğlenceli oyunda iyi zaman geçirmenizi dileriz.

Etiketler :