Minecraft indir. Pc için son sürüm minecraft indir

Minecraft indir. Pc için son sürüm minecraft indir

Minecraft Nedir?

Minecraft ilk tam sürümü 2011 yılında çıkan java programlama dili ile yazılmış, 3 boyutlu küplerle oluşturulmuş bir dünyada hayatta kalmaya çalışılan strateji oyunudur. Yaratıcı ve Hayatta Kalma isimli 2 farklı oyun tarzı olan minecraft hem çok hemde tek kişilik oynanabilir. Minecraft oyunu tamamen hayal gücünüze bağlı olarak sizin oluşturduğunuz inşaatlarla şekillenen bir oyundur.

 1. Yaratıcı modda oyun size her bloktan sınırsız verir ve istediğiniz her şeyi istediğiniz kadar inşaa edebilirsiniz. Oyun içinde size saldırıp öldürmek isteyen hiç bir kötü karakter olmaz. Bunun dışında uçabilirsiniz.
 2. mod olan Hayatta Kalma oyun tarzında ise minecraft sizi rastgele bir konumda oyuna başlatır ve elinizde hiç bir blok veya araç yoktur. Siz kendi çabalarınız ve hayal gücünüz ile ağaç kesebilir, taş kırabilir ve bunlarla oluşturduğunuz yeni araçlarla ve inşaa ettiğiniz binalarla oyunu oynarsınız. Ayrıca oyun içinde sizi öldürmek isteyen ve peşinize düşen bir sürü kötü karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerden kaçıp kendinizi korumalısınız. Açlıktan da ölebilecek olduğunuz bu hayatta kalma minecraft modunda yemek için bir şeyler avlayıp pişirerek karnınızı doyurabilirsiniz.

Minecraftı nasıl indirip kurarım?

Aşağıda vermiş olduğumuz pc için son sürüm minecraft oyununu indirme linkine tıklayın. Yandexin indirme sayfası açılacak. Bu sayfadaki İndir butonuna tıklayarak oyunu indirmeye başlayın. Uzantısı .zip olan küçük bir dosya inecektir. İndirilen dosyayı çift tıklayarak açın. Açılan arşiv dosyanın içindeki klasöre girin ve “Minecraft Team Extreme Launcher.exe” dosyasını sürükleyerek bilgisayarınızın masa üstüne yada istediğiniz bir klasöre bırakın. Daha sonra bu dosyaya çift tıklayın.

Not: Minecraft java programlama dili ile yazılmasından dolayı oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızda java kurulu olmalı. Eğer javanın kurulu olmadığına dair bir uyarı alırsanız. Windows bilgisayara nasıl JAVA kurulur? başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Açılan pencerede Username yazan yerin hemen altındaki beyaz kutucuğa istediğiniz bir oyuncu adı yazın ve Play düğmesine tıklayın. Daha sonra oyunu başlatmak için yeni bir pencere gelecek. Pencerenin sol altında bulunan Version yazısının yanında bulunan açılır pencerede “Use Latest Version” seçeneğinin seçili olmasına dikkat edin. Bu oyunun en son sürümünün indirilmesine ve oynamanıza yarar. Ortadaki Play düğmesine basın. Downloading yazısı gelecek ve hemen üstündeki durum çubuğu mavi renkte dolmaya başlayacak.

Minecraft indirme işlemi sizin internet hızınıza göre değişecektir. Oyun indirildikten sonra otomatik olarak oyun ekranı açılacaktır. Bir sonraki seferde Play düğmesine bastığınızda indirilmesi gereken bir dosya yoksa oyun başlayacaktır.

Minecraft oyununu nasıl Türkçe yapabilirim?

 • Oyun ekranı açıldığında sol alttaki Options butonuna tıklayın.
 • Daha sonra Language butonuna tıklayın.
 • Dil listesini aşağı sürükleyerek Türkçeyi bulun ve seçin.
 • Oyun Türkçe diline geçiş yapacaktır.
 • Tamam butonuna tıklayın ve oyun ekranına geri dönün.
 • Yada aşağıdaki videoyu izleyin.

Minecraft nasıl oynanır?

Bu eğlenceli oyunu oynamak hiç zor değil. Zaten yeni güncellemeler ile birlikte artık neyi nasıl yapacağınızı düşünüp günlerce araştırmanıza gerek yok. Çünkü artık tarif kitabı var. Şimdi sizlere maddeler halinde nasıl oynanacağından bahsetmek istiyorum.

 • İleri, Geri, Sağ ve Sola gitmek için klavyenizin yön tuşlarını kullanın.
 • Zıplamak için Space yani boşluk tuşunu kullanmalısınız.
 • Oturmak için Shift tuşuna basılı tutun.
 • Hızlıca koşmak için Ctrl tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.
 • Envanterinizi görüntülemek için E tuşuna basın.
 • Soba, Kasa ve Çalışma masası gibi eşyaların özelliklerini kullanmak için bu eşyaları hedef alın ve Mouse’un sağ tuşuna basın.
 • Kayığa binmek, kapı açmak, blok bırakmak, yemek yemek içinde Mouse’un sağ tuşunu kullanın.
 • Kılıç, Balta, Keser gibi şeyleri kullanmak, blok kırmak için Farenizin sol tuşuna basılı tutun.
 • Yön değişmek için farenizi oynatın.
 • Zombi, Örümcek, Slenderman ve Creeperlardan kaçın. Çünkü sizi öldürmek istiyorlar.
 • Kömür ile ateş yakın, meşale yapın.
 • Demir, Altın ve Elmas gibi değerli madenler ile daha güçlü araçlar üretin ve hızlanın.
 • Bir atı evcilleştirerek daha hızlı ilerleyebilirsiniz.
 • Koyun, inek, tavuk, domuz keserek balık tutarak tohum dikerek beslene bilirsiniz.

Bu kadar ipucu yeter diye düşünüyoruz ve size bir yol göstermesi açısından aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz. Videoda herhangi bir ses ve anlatım yoktur. Sadece neler yapabileceğinize veya nasıl yapabileceğinize dair çok küçük bir gösterim olmasını istedik.

 

 


Bu kadar anlatımdan sonra sizi daha fazla yormadan minecraft indirme linkini vermek istiyoruz. 

Aşağıdaki yazıya tıklayarak minecraft son sürümü indirebilirsiniz.

Pc için son sürüm minecraft oyunu indir.

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat