Kodsuz cs go crosshair ayarları

Kodsuz cs go crosshair ayarları

Herkese merhaba, kodsuz cs go crosshair ayarları başlıklı blog yazımıza hoş geldiniz. Bir önceki CS GO Crosshair ayarları konumuzda sizlere geliştirici konsolunu kullanarak kendinize istediğiniz gibi bir crosshair yani oyun ekranında ateş edeceğiniz yeri gösteren hedef işaretçicisini nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Bu yazımızda kendinize hiç kod kullanmadan oyun içerisinde hemde göre göre nasıl bir crosshair yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Bir önceki yönteme göre kat kat daha kolay ve eğlenceli olan bu yöntem ile crosshair ayarı yapmak dışında yeni crosshairinizi deneme fırsatı da buluyorsunuz. Bu sayede hangi corsshair sizin için daha uygun anlamış olursunuz. Neyse fazla uzatmadan hiç kod kullanmadan crosshair ayarları nasıl yapılır.

Kodsuz cs go crosshair ayarı nasıl yapılır?

Kodsuz cs go crosshair ayarı yapma için öncelikle atolyenize bir map yani harita eklemeniz gerekmektedir. Bu harita ile oyuna girerek işaretçi ayarımızı yapacağız. Abone olmamız gereken counter strike global offensive haritasının tam ismi “crashz’ Crosshair Generator” dür. Sonuna v1, v2, v3 gibi versiyon ekleri gelebilir.

Crosshair ayarları için haritaya abone olmak

 • Haritayı oyununuza ekleyebilmek için öncelikle steam ekranını açın. En üst menüden TOPLULUK üzerine gelin ve açılan listeden ATÖLYE yazısına bir kez tıklayın.
 • Açılan sayfada “Göz at Tüm Atölyeler” başlığının hemen sağında bulunan arama kutusuna yazarak “Counter-Strike: Global Offensive” i aratın ve tıklayın.
 • Açılan sayfada ilk değil üstteki ikinci menüde Ana Sayfa linkinin hemen yanında bulunan “Gözat”  üzerine gelin ve açılan listeden “Haritalar” a tıklayın. Haritalar sayfası açılacak.
 • Buradaki haritalardan abone olmanız gereken haritayı arayabilir yada demin gözat üzerine geldiğiniz menünün hemen sağında bulunan arama kutusuna “crashz’ Crosshair Generator” yazarak haritayı aratabilirsiniz.
 • Çıkan sonuçlar içerisinde adını vermiş olduğumuz harita gelecek mouse imlecini resmin üzerine sürükleyin.
 • Resmin sağ alt tarafında çıkan yeşil renk “+” butonuna tıklayarak haritaya abone olun. Bu aşamadan sonra oyuna girdiğinizde Counter-Strike: Global Offensivew oyunu için harita bilgisayarına indirilecektir.
 • Daha sonra Cs go oyununu açın ve “Oyna” üzerine gelin ve “Botlarla Çevrimdışı” seçeneğini seçin.
 • Öncelikle var olan cs go haritaları seçilecektir ama siz bu tablonun üzerinde bulunan “Atölye” seçeneğine tıklayın.
 • Gelen haritalar içerisinde “crashz’ Crosshair Generator” haritasını seçin ve oyuna girin.

Crosshair ayarı yapmak

Gerekli olan haritaya abone olup oyuna girdikten sonra harita içerisinde duvarlarda birbirinden farklı “nokta crosshair, kare crosshair, sharp crosshair, artı crosshair, vb” onlarca crosshair göreceksiniz. Bu crosshair içerisinde dünyaca ünlü cs go oyuncularının kullanmış oldukları işaretçiler de bulunmakta. Dilerseniz duvardaki crosshairlere ateş ederek seçebilirsiniz. Böylece ateş ettiğiniz crosshairi kullanmaya başlamış olursunuz.

cs go hazır crosshair ayarları

İşte yeni hazır crosshairleri kullanmak bu kadar basit. Bu aşamadan sonra dilerseniz haritadan çıkıp yeni işaretçiniz ile oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Diyelim ki siz hazır bir crosshair kullanmak yerine kendiniz için bir crosshair oluşturmak istiyorsunuz. Yada duvardaki hazır crosshairlerden birini çok sevdiniz ama bazı ayarlarında biraz değişiklik yapmak istiyorsunuz. Yada en basitinden sadece rengini değiştirmek istiyorsunuz. İşte bu aşamada haritadaki crosshair ayarları paneli yardımınıza  yetişiyor. Bakınız aşağıdaki resmin aynısı. Bulamazsınız diye gösteriyorum 🙂

cs go crosshair ayarları panel,

 

Crosshair ayar paneli nasıl kullanılır.

Görmüş olduğunuz bu panel üzerindeki ayarlara ateş ederek istediğiniz gibi şekillendirme yapabilirsiniz. Ayar panelinin en üstünde bulunan Crosshair style üzerinde istediğiniz bir stile ateş ederek krosshairinizi hangi stil ile kullanacağınızı seçebilirsiniz.  Bu Bu ayarlar crosshairinizin sabit mi  yoksa ateş ederken açılan mı  veya cs go nun sunmuş olduğu diğer ayarlar mı gibi seçeneklerdir.

Panelin sağ tarafında bulunan renk tablosundan herhangi bir renge ateş ederek crosshairiniz için bir renk seçebilirsiniz.

Ayar paleti üzerinde 6 farklı ayar vardır bunlardan 5 tanesine tıkladığınızda ayar panelinin altına +/- On/Off -1/-0.5/+0.5/+1 gibi seçenekler gelir. Bu seçenekler üzerine ateş ederek ayarları yükseltip düşürebilirsiniz.

 1. Size
  Bu ayar ile crosshairinizin 4 bir kenarında bulunan çizgilerin uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.
 2. Thickness
  Bu cs go crosshair ayarı ile kenar buçuklarının kalınlıklarını ayarlıyorsunuz.
 3. Gap
  Bu ayar işaretçinizin 4 kenarında bulunan çizgiler arasında bulunan boşluğu ayarlar bu sayede çizgilerin arasında kalan boşluğu artırabilir veya küçülterek tam bir artı “+” şeklinde crosshair sahibi olabilirsiniz.
 4. Outline
  Bu crosshair ayarı sayesinde crosshair çizgilerinize dış kenarlıklar eleyebilirsiniz. Bu dış kenarlıklar crosshairinizin haritalarda fark edilebilirliğini artıracaktır.
 5. Alpha
  Oyun içerisinde ateş edeceğiniz yeri gösteren işaretçinizin şeffaflığını ayarlar.
 6. Dot
  İşaretçinizin tam ortasına nokta ekleyip kaldırır.

Ayarlarınızı yapıp kendiniz için bir crosshair seçimi yaptıktan sonra harita içerisinde üzerinde TEST yazan bir kapı göreceksiniz. Bu kapıdan geçerek birbirinden farklı haritalarda crosshairinizin nasıl göründüğüne bakabilir botlara ateş ederek sizin için iyi bir crosshair olup olmadığını deneyebilirsiniz. Dilerseniz spray alanında spray denemesi yapabilirsiniz.

Umarım bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. İyi oyunlar dileriz.

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat