Fortnite Sistem Gereksinimleri – Fortnite Battle Royale

Fortnite Sistem Gereksinimleri – Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

Fortnite sistem Gereksinimleri / En iyi strateji tabanlı savaş oyunları kategorisinde yerini alan Fortnite Battle Royale oyunun sistem gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Epic tarafından piyasaya çıkan oyununun kısa sürede popüler oyunlar içerisinde yerini aldı. Ücretsiz olarak sunulan oyun Microsoft platformunda. Xbox One ve PC de oynanan bir savaş oyunudur. Oyun içerisinde PUBG‘ye benzer bir çok özelliğini görebiliyoruz.

Yaptığımız incelemeler neticesinde PUBG kadar gelişmiş bir oyun olmadığını görüyoruz. Hızlı bir gelişim sürecini beklediğimizi de söylemeden geçmeyelim. Aynı şekilde güncellemeler ile kategorisinde en iyi oyunlar arasında yerini zamanla alacaktır. Oyun üzerinden bahsetmek gerekirse;

Klasik savaş oyunlarının bir türüdür. Düşman tarafından ateş edildiği edildiği zaman canlarımız azarlıyor. Düşman hatlarını sızma girişimleri gibi gerçekçi efektleri de rastlamak mümkün.

Fortnite Battle Royale Kaç GB ? Fortnite sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyunu oynayabilmek için iyi performanslı bir cihaza ihtiyacınız olacak. Oyunu oynayabilmek için 18 GB alana ihtiyaç vardır. Sadece alanının olması yetmiyor. En düşük i3 işlemciye sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Konumuzun en altında tam sistem özelliklerini sıraladık.

Fortnite Battle Royale kasma sorunu (fps arttırma)

Oyunlarda sıkça karşılaştığımız sorunların başında geliyor. FPS ise son zamanlarda oyunlarda gerekli olan bir sistemdir. Kasma ve log sorunları için çözüm öneri ve yöntemlerimiz şu şekildedir. İlk yapmanız gereken oyuna girişte EUROPE bölümü seçmeniz gerekiyor.

Kasma ve FPS sorunlarının başında bilgisayarda açık olan programlarla alakalıdır. Yapmanız gereken programları tek tek kapatmak olabilir. Burada ne kadar az program olursa işlemci hızlı çalıştığından dolay FPS’niz artacaktır. Buna ek olarak masaüstü simgelerini bir klasörde toplamak ve masaüstü arka planı koyu renk seçimi ufakta olsa FPS artmasına katkı sağlayacaktır.

Oyuna giriş yapıyoruz. Oyun içerisinde sağ üst köşeden 3 çizgi üzerine tıklayarak ayarlar bölümü tıklıyoruz.

Bunun içerisinde grafik ayarları ve video bölümü açıyoruz. Boyut çok kasıyorsa ekran kartınız, işlemciniz veya ram belleğiniz düşüktür. Bunun için fazlada donanım eklemeniz gerekiyor. FPS kasmadan oynayabileceğiniz en düşük ayarlar aşağıda ki gibidir.

Fortnite sistem gereksinimleri
Aşağıda sistem yöneticisi tarafından paylaşılan sistem özellikleridir.

Gerekli Minimum (En Düşük) Önerilen (Tavsiye)
İntel İşlemci Core i3-4330TE 2.4GHz Core i5-3470T 2.8GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 805 Phenom II X4 B99
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GT 520 v2 GeForce GTX 750
AMD Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000 Radeon R9 260 (OEM)
RAM 4 GB 4 GB
İşletim Sistemi Windows 7 64 Windows 7 64
DirectX DirectX 10 DirectX 10
Depolama Alanı 18 GB 18 GB

Bugün sizlerle Fortnite sistem gereksinimlerini anlattım. Fortnite sistem gereksinimleri hakkında bütün soruları cevapladım ve artık fotnitenin sistem gereksinimlerini biliyorsunuz.iyi Oyunlar…

Her Oyunu Oyna
araba oyunları araba oyunu oyna araba yarışı beceri oyunları en güzel oyunlar en güzel oyunlar oyna en iyi oyunlar her oyunu oyna io oyunları oyna online oyunlar oyunlar oyna oyun oyna savaş oyunları oyna savaş oyunu oyna süper mario oyunu oyna yarış oyunları
Kapat
Kapat